
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Tolerance | ±10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
| lead free status | |
| rohs status |
Stock: 4202
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07296
Ext.Price$0.07296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07296 | $0.07296 |
| 10 | $0.03648 | $0.36480 |
| 50 | $0.03269 | $1.63450 |
| 100 | $0.02929 | $2.92900 |
| 500 | $0.02624 | $13.12000 |
| 1000 | $0.02351 | $23.51000 |
| 3000 | $0.02107 | $63.21000 |
| 5000 | $0.01933 | $96.65000 |
| 10000 | $0.01774 | $177.40000 |
