
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.6002 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 950 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 711.2 µm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.7 mm |
Stock: 4529
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37531
Ext.Price$0.37531
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37531 | $0.37531 |
| 10 | $0.19321 | $1.93210 |
| 50 | $0.17993 | $8.99650 |
| 100 | $0.16757 | $16.75700 |
| 500 | $0.14021 | $70.10500 |
| 1000 | $0.12995 | $129.95000 |
| 3000 | $0.10430 | $312.90000 |
