
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 2803
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48817
Ext.Price$0.48817
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48817 | $0.48817 |
| 10 | $0.23596 | $2.35960 |
| 25 | $0.22830 | $5.70750 |
| 50 | $0.22089 | $11.04450 |
| 100 | $0.21373 | $21.37300 |
| 300 | $0.19448 | $58.34400 |
| 500 | $0.17697 | $88.48500 |
| 1000 | $0.16586 | $165.86000 |
| 3000 | $0.15052 | $451.56000 |
| 5000 | $0.13660 | $683.00000 |
| 10000 | $0.12397 | $1239.70000 |
