
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 950 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Thickness | 0.95 mm |
| Dielectric | X7R |
| Tolerance | 10 % |
| Packaging | Reel |
Stock: 964
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05798
Ext.Price$0.05798
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05798 | $0.05798 |
| 10 | $0.02899 | $0.28990 |
| 50 | $0.02613 | $1.30650 |
| 100 | $0.02355 | $2.35500 |
| 500 | $0.02123 | $10.61500 |
| 1000 | $0.01914 | $19.14000 |
| 3000 | $0.01725 | $51.75000 |
| 5000 | $0.01555 | $77.75000 |
| 10000 | $0.01401 | $140.10000 |
