
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 2.5 A |
| Max Supply Voltage | 25 V |
| Min Supply Voltage | 15 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Fall Time | 50 ns |
| Rise Time | 70 ns |
| Number of Drivers | 1 |
Stock: 557
Distributors
pcbx
Unit Price$2.36064
Ext.Price$2.36064
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.36064 | $2.36064 |
| 10 | $1.98038 | $19.80380 |
| 25 | $1.81045 | $45.26125 |
| 50 | $1.65510 | $82.75500 |
| 100 | $1.51310 | $151.31000 |
| 300 | $1.45651 | $436.95300 |
| 500 | $1.40204 | $701.02000 |
