| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Output Type | Push-Pull, Totem Pole |
| Packaging | Reel |
| Fall Time | 11 ns |
| RoHS | Compliant |
| Rise Time | 11 ns |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Forward Current | 8 mA |
| Forward Voltage | 1.5 V |
Stock: 4106
Distributors
pcbx
Unit Price$1.49078
Ext.Price$1.49078
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.49078 | $1.49078 |
| 10 | $1.25213 | $12.52130 |
| 25 | $1.14614 | $28.65350 |
| 50 | $1.04912 | $52.45600 |
| 100 | $0.96030 | $96.03000 |
| 300 | $0.92473 | $277.41900 |
| 500 | $0.89046 | $445.23000 |
| 1000 | $0.86010 | $860.10000 |
