

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 50 mA |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 1.5 V |
| Max Power Dissipation | 85 mW |
| Power Dissipation | 85 mW |
| Max Output Current | 50 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Turn-On Delay Time | 75 ns |
| Propagation Delay | 75 ns |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Rise Time | 24 ns |
| Isolation Voltage | 3.75 kV |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Reverse Breakdown Voltage | 5 V |
| Fall Time | 10 ns |
| Output Type | Open Collector |
Stock: 2971
Distributors
pcbx
Unit Price$2.20906
Ext.Price$2.20906
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.20906 | $2.20906 |
| 10 | $1.94602 | $19.46020 |
| 25 | $1.82871 | $45.71775 |
| 50 | $1.71847 | $85.92350 |
| 100 | $1.61486 | $161.48600 |
| 300 | $1.57543 | $472.62900 |
| 500 | $1.53697 | $768.48500 |
| 1000 | $1.50340 | $1503.40000 |
