
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.240" L x 0.098" W x 0.085" H (6.10mm x 2.49mm x 2.16mm) |
| Type | Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 10 A |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Color | Red |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 2494
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28896
Ext.Price$0.28896
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28896 | $0.28896 |
| 10 | $0.25440 | $2.54400 |
| 50 | $0.22397 | $11.19850 |
| 100 | $0.19116 | $19.11600 |
| 500 | $0.16315 | $81.57500 |
| 1000 | $0.15089 | $150.89000 |
| 3000 | $0.13955 | $418.65000 |
