
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Phosphor Bronze |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Tray |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | PBT |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 0.4 A |
| Number of Positions | 16 |
Stock: 1805
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18086
Ext.Price$0.18086
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18086 | $0.18086 |
| 10 | $0.16149 | $1.61490 |
| 50 | $0.14419 | $7.20950 |
| 100 | $0.12588 | $12.58800 |
| 500 | $0.10990 | $54.95000 |
| 1000 | $0.10311 | $103.11000 |
| 3000 | $0.09673 | $290.19000 |
