
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Phosphor Bronze |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | PBT |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 0.4 A |
| Number of Positions | 20 |
Stock: 1140
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18816
Ext.Price$0.18816
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18816 | $0.18816 |
| 10 | $0.16662 | $1.66620 |
| 50 | $0.14755 | $7.37750 |
| 100 | $0.12711 | $12.71100 |
| 500 | $0.10951 | $54.75500 |
| 1000 | $0.10055 | $100.55000 |
| 3000 | $0.09232 | $276.96000 |
