
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Phosphor Bronze |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | PBT |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 0.4 A |
| Number of Positions | 24 |
Stock: 1965
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22867
Ext.Price$0.22867
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22867 | $0.22867 |
| 10 | $0.20321 | $2.03210 |
| 50 | $0.18058 | $9.02900 |
| 100 | $0.15643 | $15.64300 |
| 500 | $0.13551 | $67.75500 |
| 1000 | $0.12655 | $126.55000 |
| 3000 | $0.11819 | $354.57000 |
