
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 12 |
Stock: 3869
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10829
Ext.Price$0.10829
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10829 | $0.10829 |
| 10 | $0.09586 | $0.95860 |
| 50 | $0.08486 | $4.24300 |
| 100 | $0.07736 | $7.73600 |
| 500 | $0.07052 | $35.26000 |
| 1000 | $0.06428 | $64.28000 |
| 3000 | $0.05860 | $175.80000 |
