
| Parameter | Value |
|---|---|
| Pitch | 1 mm |
| Number of Positions | 12 |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Brass |
| Packaging | Bulk |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
Stock: 12270
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09965
Ext.Price$0.09965
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09965 | $0.09965 |
| 10 | $0.08868 | $0.88680 |
| 50 | $0.07891 | $3.94550 |
| 100 | $0.06883 | $6.88300 |
| 500 | $0.06004 | $30.02000 |
| 1000 | $0.05688 | $56.88000 |
| 3000 | $0.05389 | $161.67000 |
| 5000 | $0.05106 | $255.30000 |
