
| Parameter | Value |
|---|---|
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 400 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Contact Plating | Matte Tin |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Termination | Tin |
| Voltage Rating | 50 V |
| Number of Positions | 8 |
Stock: 1335
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22864
Ext.Price$0.22864
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22864 | $0.22864 |
| 10 | $0.11432 | $1.14320 |
| 50 | $0.08794 | $4.39700 |
| 100 | $0.08005 | $8.00500 |
| 500 | $0.07287 | $36.43500 |
| 1000 | $0.06633 | $66.33000 |
| 3000 | $0.06038 | $181.14000 |
| 5000 | $0.05496 | $274.80000 |
| 10000 | $0.05003 | $500.30000 |
| 30000 | $0.04554 | $1366.20000 |
| 50000 | $0.04257 | $2128.50000 |
