
| Parameter | Value |
|---|---|
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 400 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Contact Plating | Matte Tin |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Termination | Tin |
| Voltage Rating | 50 V |
| Number of Positions | 9 |
Stock: 1094
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09149
Ext.Price$0.09149
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09149 | $0.09149 |
| 10 | $0.07852 | $0.78520 |
| 50 | $0.06739 | $3.36950 |
| 100 | $0.05897 | $5.89700 |
| 500 | $0.05160 | $25.80000 |
| 1000 | $0.04879 | $48.79000 |
| 3000 | $0.04613 | $138.39000 |
| 5000 | $0.04361 | $218.05000 |
