
| Parameter | Value |
|---|---|
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 400 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Contact Plating | Matte Tin |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Termination | Tin |
| Voltage Rating | 50 V |
| Number of Positions | 10 |
Stock: 2677
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09821
Ext.Price$0.09821
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09821 | $0.09821 |
| 10 | $0.08897 | $0.88970 |
| 50 | $0.08060 | $4.03000 |
| 100 | $0.07302 | $7.30200 |
| 500 | $0.06615 | $33.07500 |
| 1000 | $0.05993 | $59.93000 |
| 3000 | $0.05429 | $162.87000 |
| 5000 | $0.05135 | $256.75000 |
