
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Matte Tin |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 400 mA |
| Number of Positions | 30 |
Stock: 10484
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15389
Ext.Price$0.15389
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15389 | $0.15389 |
| 10 | $0.13622 | $1.36220 |
| 50 | $0.12058 | $6.02900 |
| 100 | $0.10379 | $10.37900 |
| 500 | $0.08934 | $44.67000 |
| 1000 | $0.08311 | $83.11000 |
| 3000 | $0.07732 | $231.96000 |
