
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Tube |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Matte Tin |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 400 mA |
| Number of Positions | 50 |
Stock: 7442
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25133
Ext.Price$0.25133
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25133 | $0.25133 |
| 10 | $0.22578 | $2.25780 |
| 50 | $0.20283 | $10.14150 |
| 100 | $0.18221 | $18.22100 |
| 500 | $0.16369 | $81.84500 |
| 1000 | $0.14705 | $147.05000 |
| 3000 | $0.13210 | $396.30000 |
| 5000 | $0.12475 | $623.75000 |
