
| Parameter | Value |
|---|---|
| Pitch | 0.8 mm |
| Current Rating | 400 mA |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Contact Plating | Tin |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 50 V |
| Number of Positions | 5 |
Stock: 1343
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26110
Ext.Price$0.26110
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26110 | $0.26110 |
| 10 | $0.13055 | $1.30550 |
| 50 | $0.10042 | $5.02100 |
| 100 | $0.09275 | $9.27500 |
| 500 | $0.08566 | $42.83000 |
| 1000 | $0.07911 | $79.11000 |
| 3000 | $0.07306 | $219.18000 |
| 5000 | $0.06748 | $337.40000 |
| 10000 | $0.06232 | $623.20000 |
| 30000 | $0.05756 | $1726.80000 |
| 50000 | $0.05316 | $2658.00000 |
