
| Parameter | Value |
|---|---|
| Pitch | 0.8 mm |
| Current Rating | 400 mA |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Contact Plating | Tin |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 50 V |
| Number of Positions | 7 |
Stock: 398
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20428
Ext.Price$0.20428
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20428 | $0.20428 |
| 10 | $0.10214 | $1.02140 |
| 50 | $0.09143 | $4.57150 |
| 100 | $0.08184 | $8.18400 |
| 500 | $0.07326 | $36.63000 |
| 1000 | $0.06558 | $65.58000 |
| 3000 | $0.05870 | $176.10000 |
| 5000 | $0.05255 | $262.75000 |
| 10000 | $0.04704 | $470.40000 |
