
| Parameter | Value |
|---|---|
| Pitch | 0.8 mm |
| Current Rating | 400 mA |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Contact Plating | Tin |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 50 V |
| Number of Positions | 18 |
Stock: 220
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17741
Ext.Price$0.17741
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17741 | $0.17741 |
| 10 | $0.14016 | $1.40160 |
| 50 | $0.11413 | $5.70650 |
| 100 | $0.09293 | $9.29300 |
| 500 | $0.08400 | $42.00000 |
| 1000 | $0.07857 | $78.57000 |
