
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 16 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Tube |
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1 mm |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14342
Ext.Price$0.14342
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14342 | $0.14342 |
| 10 | $0.11328 | $1.13280 |
| 50 | $0.09222 | $4.61100 |
| 100 | $0.07508 | $7.50800 |
| 500 | $0.06790 | $33.95000 |
| 1000 | $0.06354 | $63.54000 |
