
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.25 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 2651
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12154
Ext.Price$0.12154
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12154 | $0.12154 |
| 10 | $0.06077 | $0.60770 |
| 50 | $0.05429 | $2.71450 |
| 100 | $0.04850 | $4.85000 |
| 500 | $0.04459 | $22.29500 |
| 1000 | $0.04099 | $40.99000 |
| 3000 | $0.03768 | $113.04000 |
| 5000 | $0.03464 | $173.20000 |
| 10000 | $0.03185 | $318.50000 |
