
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.25 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 5151
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07382
Ext.Price$0.07382
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07382 | $0.07382 |
| 10 | $0.06542 | $0.65420 |
| 50 | $0.05798 | $2.89900 |
| 100 | $0.05293 | $5.29300 |
| 500 | $0.04832 | $24.16000 |
| 1000 | $0.04411 | $44.11000 |
| 3000 | $0.04028 | $120.84000 |
