
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.25 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 2599
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07613
Ext.Price$0.07613
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07613 | $0.07613 |
| 10 | $0.07132 | $0.71320 |
| 50 | $0.06682 | $3.34100 |
| 100 | $0.06423 | $6.42300 |
| 500 | $0.06174 | $30.87000 |
| 1000 | $0.05934 | $59.34000 |
| 3000 | $0.05704 | $171.12000 |
