
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 3 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Tube |
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 141
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11980
Ext.Price$0.11980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11980 | $0.11980 |
| 10 | $0.05990 | $0.59900 |
| 50 | $0.05502 | $2.75100 |
| 100 | $0.05053 | $5.05300 |
| 500 | $0.04641 | $23.20500 |
| 1000 | $0.04263 | $42.63000 |
| 3000 | $0.03915 | $117.45000 |
| 5000 | $0.03596 | $179.80000 |
| 10000 | $0.03303 | $330.30000 |
