
| Parameter | Value |
|---|---|
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Contact Plating | Gold |
| RoHS | Compliant |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 50 V |
| Number of Positions | 14 |
| Packaging | Tube |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12874
Ext.Price$0.12874
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12874 | $0.12874 |
| 10 | $0.11676 | $1.16760 |
| 50 | $0.10589 | $5.29450 |
| 100 | $0.09603 | $9.60300 |
| 500 | $0.08709 | $43.54500 |
| 1000 | $0.07898 | $78.98000 |
| 3000 | $0.07163 | $214.89000 |
| 5000 | $0.06497 | $324.85000 |
