
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Phosphor Bronze |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Tube |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | PBT |
| Pitch | 1.25 mm |
| Current Rating | 1 A |
| Number of Positions | 5 |
Stock: 90
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07622
Ext.Price$0.07622
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07622 | $0.07622 |
| 10 | $0.06795 | $0.67950 |
| 50 | $0.06058 | $3.02900 |
| 100 | $0.05360 | $5.36000 |
| 500 | $0.04743 | $23.71500 |
| 1000 | $0.04510 | $45.10000 |
| 3000 | $0.04288 | $128.64000 |
| 5000 | $0.04077 | $203.85000 |
