
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Phosphor Bronze |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Tube |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | PBT |
| Pitch | 1.25 mm |
| Current Rating | 1 A |
| Number of Positions | 10 |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07661
Ext.Price$0.07661
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07661 | $0.07661 |
| 10 | $0.06823 | $0.68230 |
| 50 | $0.06076 | $3.03800 |
| 100 | $0.05411 | $5.41100 |
| 500 | $0.04819 | $24.09500 |
| 1000 | $0.04292 | $42.92000 |
| 3000 | $0.03822 | $114.66000 |
| 5000 | $0.03577 | $178.85000 |
