
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Phosphor Bronze |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Tube |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | PBT |
| Pitch | 1.25 mm |
| Current Rating | 1 A |
| Number of Positions | 25 |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19565
Ext.Price$0.19565
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19565 | $0.19565 |
| 10 | $0.15485 | $1.54850 |
| 50 | $0.12636 | $6.31800 |
| 100 | $0.10311 | $10.31100 |
| 500 | $0.09331 | $46.65500 |
| 1000 | $0.08740 | $87.40000 |
| 3000 | $0.08624 | $258.72000 |
