
| Parameter | Value |
|---|---|
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Contact Plating | Gold |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 50 V |
| Number of Positions | 6 |
Stock: 6767
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13142
Ext.Price$0.13142
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13142 | $0.13142 |
| 10 | $0.11764 | $1.17640 |
| 50 | $0.10531 | $5.26550 |
| 100 | $0.09373 | $9.37300 |
| 500 | $0.08342 | $41.71000 |
| 1000 | $0.07672 | $76.72000 |
| 3000 | $0.07056 | $211.68000 |
