
| Parameter | Value |
|---|---|
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Contact Plating | Gold |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 50 V |
| Number of Positions | 12 |
Stock: 5825
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14054
Ext.Price$0.14054
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14054 | $0.14054 |
| 10 | $0.12548 | $1.25480 |
| 50 | $0.11203 | $5.60150 |
| 100 | $0.09928 | $9.92800 |
| 500 | $0.08798 | $43.99000 |
| 1000 | $0.07928 | $79.28000 |
| 3000 | $0.07144 | $214.32000 |
