
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 7.512624 mg |
| Test Frequency | 900 MHz |
| Operating Supply Voltage | 4.2 V |
| Max Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 35 mA |
| Gain | 20.5 dB |
| Operating Frequency | 0 Hz to 6 GHz |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| P1dB | 14 dBm |
| Noise Figure | 3.2 dB |
| Packaging | Reel |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$1.93354
Ext.Price$1.93354
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.93354 | $1.93354 |
| 10 | $1.64400 | $16.44000 |
| 25 | $1.51596 | $37.89900 |
| 50 | $1.39789 | $69.89450 |
| 100 | $1.28903 | $128.90300 |
| 300 | $1.24552 | $373.65600 |
| 500 | $1.20348 | $601.74000 |
| 1000 | $1.16594 | $1165.94000 |
