
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 28 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Self Resonant Frequency | 12 MHz |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 2.95 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Shielding | Shielded |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 34 A |
| inductance tolerance | 20 % |
| Series Resistance | 2.95 mΩ |
| Saturation Current | 36.6 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
