| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 23 mm |
| Width | 14 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 13.5 mΩ |
| Height | 23 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 100 A |
| Operating Supply Voltage | 16 V |
| Power Dissipation | 3.4 W |
| Hold Current | 9 A |
| Time to Trip | 6 s |
| Trip Current | 16.5 A |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 13.5 mΩ |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 4.1 mΩ |
| Lead Spacing | 5.05 mm |
| Voltage Rating | 16 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
