
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Dropout Voltage | 1.4 V |
| Output Voltage | 1.8 V to 3.3 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Input Voltage | 7 V |
| Load Regulation | 0.1 % |
| Line Regulation | 0.015 % |
Stock: 14
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20371
Ext.Price$0.20371
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20371 | $0.20371 |
| 10 | $0.15859 | $1.58590 |
| 50 | $0.13587 | $6.79350 |
| 100 | $0.11640 | $11.64000 |
| 500 | $0.10554 | $52.77000 |
| 1000 | $0.09904 | $99.04000 |
