
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Dropout Voltage | 1.5 V |
| Output Current | 1 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Fixed |
| Quiescent Current | 10 mA |
| Max Input Voltage | 7 V |
| Load Regulation | 0.1 % |
| Line Regulation | 0.015 % |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23981
Ext.Price$0.23981
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23981 | $0.23981 |
| 10 | $0.18979 | $1.89790 |
| 50 | $0.16484 | $8.24200 |
| 100 | $0.14317 | $14.31700 |
| 500 | $0.13114 | $65.57000 |
| 1000 | $0.12397 | $123.97000 |
