
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 400 kHz |
| Type | LED Driver |
| Output Current | 200 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Current | 1 µA |
| Internal Switch | Yes |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42730
Ext.Price$0.42730
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42730 | $0.42730 |
| 10 | $0.39156 | $3.91560 |
| 25 | $0.35881 | $8.97025 |
| 50 | $0.32880 | $16.44000 |
| 100 | $0.29423 | $29.42300 |
| 300 | $0.26329 | $78.98700 |
| 500 | $0.23561 | $117.80500 |
| 1000 | $0.21688 | $216.88000 |
| 3000 | $0.19963 | $598.89000 |
