
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Power Rating | |
| Circuit Type | SPST |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 100 mA |
| Illumination Color | |
| Actuator Length | 6.5 mm |
| Illumination Type | |
| Operating Force | |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Termination Style | Through Hole |
| Life (Cycles) | |
| IP Rating(Ingress Protection) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
