
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 11.68 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 9.65 mm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 1.5 g |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 67 mA |
| Output Voltage | 15 V |
| Power Dissipation | 1 W |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 0 V |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 82 % |
| Output Current-Channel 1 | 67 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 15 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
