



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 1 MHz |
| Type | LED Driver |
| Output Current | 1 A |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Supply Current | 550 µA |
| Number of Outputs | 1 |
| Internal Switch | Yes |
Stock: 729
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09206
Ext.Price$0.09206
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09206 | $0.09206 |
| 10 | $0.07960 | $0.79600 |
| 50 | $0.06883 | $3.44150 |
| 100 | $0.05807 | $5.80700 |
| 500 | $0.04899 | $24.49500 |
