
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 2 mA |
| Forward Voltage | 2.65 V |
| Illumination Color | Blue |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 470 nm |
Stock: 7619
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38814
Ext.Price$0.38814
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38814 | $0.38814 |
| 10 | $0.26588 | $2.65880 |
| 50 | $0.22615 | $11.30750 |
| 100 | $0.19236 | $19.23600 |
| 500 | $0.15987 | $79.93500 |
| 1000 | $0.14876 | $148.76000 |
| 3000 | $0.13635 | $409.05000 |
| 5000 | $0.12498 | $624.90000 |
| 10000 | $0.11456 | $1145.60000 |
