

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 2 W (2000 mW) |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 520 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | -4.9 A |
| Gate Charge | 12 nC |
| Drain to Source Resistance | 55 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | -30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | -1 V to -3 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
