| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 44.2 mm |
| Width | 18.8 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 10.92 mm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 128 kb |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Logic Function | Clock |
| Date Format | YY-MM-DD-dd |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Current - Timekeeping | 6 mA @ 5 V |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$47.59839
Ext.Price$47.59839
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $47.59839 | $47.59839 |
| 10 | $44.12652 | $441.26520 |
| 25 | $40.90789 | $1022.69725 |
| 50 | $37.92403 | $1896.20150 |
| 100 | $35.15829 | $3515.82900 |
