| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 20 ppm/°C |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Output Current | 15 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Fixed |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Output Current | 15 mA |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | 67 µA |
| Min Output Voltage | 3.3 V |
| Reference Voltage | 3.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Initial Accuracy | 0.1 % |
| Shunt Current | 15 mA |
Stock: 4699
Distributors
pcbx
Unit Price$2.00871
Ext.Price$2.00871
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.00871 | $2.00871 |
| 10 | $1.50793 | $15.07930 |
| 25 | $1.38229 | $34.55725 |
| 50 | $1.31140 | $65.57000 |
| 100 | $1.24414 | $124.41400 |
| 300 | $1.19022 | $357.06600 |
| 500 | $1.13863 | $569.31500 |
| 1000 | $1.10597 | $1105.97000 |
