
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28320
Ext.Price$0.28320
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28320 | $0.28320 |
| 10 | $0.25082 | $2.50820 |
| 50 | $0.22214 | $11.10700 |
| 100 | $0.20281 | $20.28100 |
| 500 | $0.18517 | $92.58500 |
| 1000 | $0.16906 | $169.06000 |
| 3000 | $0.15435 | $463.05000 |
| 5000 | $0.14092 | $704.60000 |
