
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 260 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Number of Positions | 40 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 752
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56938
Ext.Price$0.56938
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56938 | $0.56938 |
| 10 | $0.46013 | $4.60130 |
| 25 | $0.42140 | $10.53500 |
| 50 | $0.38593 | $19.29650 |
| 100 | $0.35344 | $35.34400 |
| 300 | $0.32369 | $97.10700 |
| 500 | $0.29643 | $148.21500 |
