
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Number of Positions | 32 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 1369
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46195
Ext.Price$0.46195
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46195 | $0.46195 |
| 10 | $0.36691 | $3.66910 |
| 25 | $0.33974 | $8.49350 |
| 50 | $0.31458 | $15.72900 |
| 100 | $0.29129 | $29.12900 |
| 300 | $0.26972 | $80.91600 |
| 500 | $0.24975 | $124.87500 |
| 1000 | $0.23125 | $231.25000 |
