
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 54
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65309
Ext.Price$0.65309
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65309 | $0.65309 |
| 10 | $0.52618 | $5.26180 |
| 25 | $0.48373 | $12.09325 |
| 50 | $0.44470 | $22.23500 |
| 100 | $0.40882 | $40.88200 |
| 300 | $0.37584 | $112.75200 |
| 500 | $0.34551 | $172.75500 |
