
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 6 |
| Connector Type | IDC |
| Gender | Male |
| Packaging | Tray |
| Termination | Brass |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2.54 mm |
Stock: 133
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33533
Ext.Price$0.33533
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33533 | $0.33533 |
| 10 | $0.29808 | $2.98080 |
| 50 | $0.26496 | $13.24800 |
| 100 | $0.24125 | $24.12500 |
| 500 | $0.21966 | $109.83000 |
| 1000 | $0.20001 | $200.01000 |
| 3000 | $0.18211 | $546.33000 |
| 5000 | $0.16582 | $829.10000 |
